Skip to main content

North Paulding at McEachern

Scheduled
October 17th, 2014

McEachern Indians

Coach: Kyle Hockman
Principal: Regina Montgomery
Class: AAAAA
Region: 4
Total Record: 2-2-0 (0.500)
Classification Record: 2-1-0 (0.667)
Region Record: 0-0-0 (0)

North Paulding Wolfpack

Coach: Scott Jones
Principal: Dr. Mark Crowe
Class: AAAA
Region: 5
Total Record: 1-3-0 (0.250)
Classification Record: 0-0-0 (0)
Region Record: 0-0-0 (0)

Stadium Tour

This Week's Scores

Day Away Home Status
Thursday Long County Groves Scheduled
Thursday Northside Columbus Hardaway Scheduled
Thursday Jones County Houston County Scheduled
Thursday Pike County Mt Zion Jonesboro Scheduled
Thursday Jackson Atlanta North Clayton Scheduled
Thursday Morrow Starr's Mill Scheduled
Thursday Sandy Creek Troup Scheduled
Thursday Worth County Westover Scheduled
Friday First Presbyterian Scheduled
Friday Walnut Grove Scheduled
Friday Monroe Albany Scheduled
Friday Flowery Branch Apalachee Scheduled
Friday Shiloh Archer Scheduled
Friday Jeff Davis Bacon County Scheduled
Friday Dougherty Bainbridge Scheduled
Friday West Laurens Baldwin Scheduled
Friday Mays Banneker Scheduled
Friday Vidalia Benedictine Scheduled
Friday Westminster Blessed Trinity Scheduled
Friday Statesboro Bradwell Institute Scheduled
Friday Tattnall County Brantley County Scheduled
Friday Fitzgerald Brooks County Scheduled
Friday Dacula Brookwood Scheduled
Friday McIntosh County Academy Bryan County Scheduled
Friday Thomas County Central Cairo Scheduled
Friday Rockmart Callaway Scheduled
Friday North Springs Cambridge Scheduled
Friday Tift County Camden County Scheduled
Friday Newnan Campbell Scheduled
Friday Pepperell Central Carroll Scheduled
Friday Brookstone Central Talbotton Scheduled
Friday Wilcox County Charlton County Scheduled
Friday Alpharetta Chattahoochee Scheduled
Friday Bremen Chattahoochee County Scheduled
Friday Lassiter Cherokee Scheduled
Friday Stephens County Chestatee Scheduled
Friday Mt Paran Christian Christian Heritage Scheduled
Friday Savannah Country Day Claxton Scheduled
Friday North Murray Coahulla Creek Scheduled
Friday Brunswick Coffee Scheduled
Friday Appling County Cook Scheduled
Friday Sequoyah Creekview Scheduled
Friday Greenbrier Cross Creek Scheduled
Friday Clarkston Cross Keys Scheduled
Friday Armuchee Dade County Scheduled
Friday River Ridge Dalton Scheduled
Friday Fannin County Dawson County Scheduled
Friday Schley County Dooly County Scheduled
Friday Westlake Douglas County Scheduled
Friday Decatur Douglass Atlanta Scheduled
Friday Stephenson Druid Hills Scheduled
Friday East Laurens Dublin Scheduled
Friday Luella Dutchtown Scheduled
Friday Locust Grove Eagle's Landing Scheduled
Friday Johnson Gainesville East Hall Scheduled
Friday Lithia Springs East Paulding Scheduled
Friday Richmond Academy Evans Scheduled
Friday Northgate Forest Park Scheduled
Friday West Hall Franklin County Scheduled
Friday Clarke Central Gainesville Scheduled
Friday Athens Christian George Walton Academy Scheduled
Friday Crawford County Glascock County Scheduled
Friday Hephzibah Glenn Hills Scheduled
Friday Chattooga Gordon Lee Scheduled
Friday Marist Grady Scheduled
Friday Central Gwinnett Grayson Scheduled
Friday Taylor County Greenville Scheduled
Friday Spalding Griffin Scheduled
Friday Lakeside Evans Grovetown Scheduled
Friday Centennial Habersham Central Scheduled
Friday Cedartown Haralson County Scheduled
Friday Columbus Harris County Scheduled
Friday Jackson County Hart County Scheduled
Friday Eastside Henry County Scheduled
Friday Lanier Heritage Conyers Scheduled
Friday Kennesaw Mountain Hillgrove Scheduled
Friday Allatoona Hiram Scheduled
Friday Lanier County Irwin County Scheduled
Friday East Jackson Jefferson Scheduled
Friday Savannah Jenkins Scheduled
Friday Kendrick Jordan Scheduled
Friday Pickens Lafayette Scheduled
Friday Athens Academy Lakeview Academy Scheduled
Friday Adairsville Lakeview Ft Oglethorpe Scheduled
Friday Northeast Lamar County Scheduled
Friday Mt. Vernon Landmark Christian Scheduled
Friday Josey Laney Scheduled
Friday Lowndes Lee County Scheduled
Friday Hancock Central Lincoln County Scheduled
Friday Salem Loganville Scheduled
Friday Holy Innocents Lovett Scheduled
Friday Banks County Lumpkin County Scheduled
Friday Miller Grove M L King Scheduled
Friday Bleckley County Macon County Scheduled
Friday Heard County Manchester Scheduled
Friday North Cobb Marietta Scheduled
Friday Hawkinsville Marion County Scheduled
Friday North Paulding McEachern Scheduled
Friday Harlem Metter Scheduled
Friday Coosa Model Scheduled
Friday Buford Monroe Area Scheduled
Friday Pinecrest Academy Mt. Pisgah Christian Scheduled
Friday Drew Mundy's Mill Scheduled
Friday Gordon Central Murray County Scheduled
Friday Paulding County New Manchester Scheduled
Friday   North Cobb Christian Scheduled
Friday Johns Creek North Forsyth Scheduled
Friday Madison County North Hall Scheduled
Friday Warner Robins Northside Warner Robins Scheduled
Friday Lambert Northview Scheduled
Friday Cartersville Northwest Whitfield Scheduled
Friday Morgan County Oconee County Scheduled
Friday Riverside Military Oglethorpe County Scheduled
Friday Stockbridge Ola Scheduled
Friday South Gwinnett Parkview Scheduled
Friday Jackson Peach County Scheduled
Friday East Coweta Pebblebrook Scheduled
Friday Early County Pelham Scheduled
Friday Toombs County Pierce County Scheduled
Friday Calvary Day Portal Scheduled
Friday Commerce Providence Christian Scheduled
Friday South Effingham Richmond Hill Scheduled
Friday Heritage Catoosa Ridgeland Scheduled
Friday Jonesboro Riverdale Scheduled
Friday Kell Riverwood Scheduled
Friday Woodstock Roswell Scheduled
Friday Jenkins County Savannah Christian Scheduled
Friday Swainsboro Screven County Scheduled
Friday Stewart County Seminole County Scheduled
Friday Carver Columbus Shaw Scheduled
Friday Washington-Wilkes Social Circle Scheduled
Friday Ringgold Sonoraville Scheduled
Friday McNair South Atlanta Scheduled
Friday Hughes South Cobb Scheduled
Friday West Forsyth South Forsyth Scheduled
Friday Chapel Hill South Paulding Scheduled
Friday Johnson Savannah Southeast Bulloch Scheduled
Friday Gilmer Southeast Whitfield Scheduled
Friday Dunwoody Southwest Dekalb Scheduled
Friday Central Macon Southwest Macon Scheduled
Friday Rutland Spencer Scheduled
Friday Forsyth Central Sprayberry Scheduled
Friday Chamblee St Pius X Scheduled
Friday King's Ridge St. Francis Scheduled
Friday Our Lady of Mercy Strong Rock Christian Scheduled
Friday Atkinson County Telfair County Scheduled
Friday Bowdon Temple Scheduled
Friday Baconton Terrell County Scheduled
Friday Washington Therrell Scheduled
Friday Berrien Thomasville Scheduled
Friday Liberty County Thomson Scheduled
Friday Cedar Grove Towers Scheduled
Friday Prince Avenue Christian Towns County Scheduled
Friday Emanuel County Institute Treutlen Scheduled
Friday Creekside Tri-Cities Scheduled
Friday Mt Zion Carroll Trion Scheduled
Friday Clinch County Turner County Scheduled
Friday   Twiggs County Scheduled
Friday Rabun County Union County Scheduled
Friday Mary Persons Upson-Lee Scheduled
Friday Colquitt County Valdosta Scheduled
Friday Perry Veterans Scheduled
Friday Alexander Villa Rica Scheduled
Friday Milton Walton Scheduled
Friday Effingham County Ware County Scheduled
Friday Georgia Military Warren County Scheduled
Friday Butler Washington County Scheduled
Friday Pope Wheeler Scheduled
Friday Montgomery County Wheeler County Scheduled
Friday North Oconee White County Scheduled
Friday Fellowship Christian Whitefield Academy Scheduled
Friday Carrollton Whitewater Scheduled
Friday   Wilkinson County Scheduled
Friday Cedar Shoals Winder-Barrow Scheduled
Friday Rome Woodland, Cartersville Scheduled
Friday Union Grove Woodland, Stockbridge Scheduled
Friday Fayette County Woodward Academy Scheduled
Saturday   Beach Scheduled
Saturday Arabia Mountain Lithonia Scheduled
Saturday Miller County Mitchell County Scheduled
Saturday Stone Mountain Redan Scheduled
Saturday Burke County Windsor Forest Scheduled