Skip to main content

McEachern at Hillgrove

Scheduled
November 7th, 2014

Hillgrove Hawks

Coach: Phillip Ironside
Principal: Christian Suttle
Class: AAAAA
Region: 4
Total Record: 2-2-0 (0.500)
Classification Record: 2-2-0 (0.500)
Region Record: 0-0-0 (0)

McEachern Indians

Coach: Kyle Hockman
Principal: Regina Montgomery
Class: AAAAA
Region: 4
Total Record: 1-2-0 (0.333)
Classification Record: 1-1-0 (0.500)
Region Record: 0-0-0 (0)

Previous Matchups

November 8th, 2013 Hillgrove 31 McEachern 17
November 9th, 2012 McEachern 33 Hillgrove 30
October 7th, 2011 McEachern 10 Hillgrove 12
October 8th, 2010 Hillgrove 48 McEachern 64

This Week's Scores

Day Away Home Status
Thursday Windsor Forest Scheduled
Thursday Hardaway Carver Columbus Scheduled
Thursday Northside Columbus LaGrange Scheduled
Thursday Westside, Macon Southwest Macon Scheduled
Friday Hampton at Region 4/4A Play In Scheduled
Friday Mount de Sales Academy at Region 7/1A Playin Scheduled
Friday Region 1/3A Play In at Islands Scheduled
Friday Stratford Academy at Region 7/1A Playin Scheduled
Friday Tattnall Square Academy at Region 7/1A Playin Scheduled
Friday Albany Scheduled
Friday Americus-Sumter Scheduled
Friday Appling County Scheduled
Friday Bainbridge Scheduled
Friday Banneker Scheduled
Friday Beach Scheduled
Friday Brantley County Scheduled
Friday Cairo Scheduled
Friday Calvary Day Scheduled
Friday Carver Atlanta Scheduled
Friday Cass Scheduled
Friday Cedar Grove Scheduled
Friday Christian Heritage Scheduled
Friday Clarkston Scheduled
Friday Claxton Scheduled
Friday Cook Scheduled
Friday Creekside Scheduled
Friday Creekview Scheduled
Friday Crisp County Scheduled
Friday Dalton Scheduled
Friday Dodge County Scheduled
Friday Dougherty Scheduled
Friday Douglass Atlanta Scheduled
Friday Drew Scheduled
Friday Druid Hills Scheduled
Friday Dunwoody Scheduled
Friday Dutchtown Scheduled
Friday Eagle's Landing Scheduled
Friday Eastside Scheduled
Friday Emanuel County Institute Scheduled
Friday Fellowship Christian Scheduled
Friday First Presbyterian Scheduled
Friday Forest Park Scheduled
Friday Hancock Central Scheduled
Friday Henry County Scheduled
Friday Jackson Atlanta Scheduled
Friday Jenkins Scheduled
Friday Jenkins County Scheduled
Friday Johnson County Scheduled
Friday Johnson Savannah Scheduled
Friday Jonesboro Scheduled
Friday King's Ridge Scheduled
Friday Locust Grove Scheduled
Friday Luella Scheduled
Friday M L King Scheduled
Friday Mays Scheduled
Friday McIntosh Scheduled
Friday McNair Scheduled
Friday Miller Grove Scheduled
Friday Monroe Scheduled
Friday Montgomery County Scheduled
Friday Morrow Scheduled
Friday Mt Zion Jonesboro Scheduled
Friday Mt. Pisgah Christian Scheduled
Friday Mundy's Mill Scheduled
Friday North Atlanta Scheduled
Friday North Clayton Scheduled
Friday Northgate Scheduled
Friday Ola Scheduled
Friday Pierce County Scheduled
Friday Pike County Scheduled
Friday Pinecrest Academy Scheduled
Friday Portal Scheduled
Friday River Ridge Scheduled
Friday Riverdale Scheduled
Friday Rome Scheduled
Friday Savannah Scheduled
Friday Savannah Christian Scheduled
Friday Savannah Country Day Scheduled
Friday Sequoyah Scheduled
Friday South Atlanta Scheduled
Friday Southeast Bulloch Scheduled
Friday Southwest Dekalb Scheduled
Friday Spalding Scheduled
Friday St. Francis Scheduled
Friday Starr's Mill Scheduled
Friday Stephenson Scheduled
Friday Stockbridge Scheduled
Friday Tattnall County Scheduled
Friday Therrell Scheduled
Friday Thomas County Central Scheduled
Friday Toombs County Scheduled
Friday Towers Scheduled
Friday Tri-Cities Scheduled
Friday Twiggs County Scheduled
Friday Union Grove Scheduled
Friday Walnut Grove Scheduled
Friday Washington Scheduled
Friday Westover Scheduled
Friday Wheeler County Scheduled
Friday Whitefield Academy Scheduled
Friday Wilkinson County Scheduled
Friday Woodland, Cartersville Scheduled
Friday Woodland, Stockbridge Scheduled
Friday Worth County Scheduled
Friday Lovejoy Alcovy Scheduled
Friday New Manchester Alexander Scheduled
Friday Chapel Hill Allatoona Scheduled
Friday North Forsyth Alpharetta Scheduled
Friday Lanier Apalachee Scheduled
Friday   Aquinas Scheduled
Friday George Walton Academy Athens Academy Scheduled
Friday Hebron Christian Academy Athens Christian Scheduled
Friday Wilcox County Atkinson County Scheduled
Friday Long County Benedictine Scheduled
Friday Pelham Berrien Scheduled
Friday Putnam County Bleckley County Scheduled
Friday   Blessed Trinity Scheduled
Friday Chattahoochee County Bowdon Scheduled
Friday Archer Brookwood Scheduled
Friday Ware County Brunswick Scheduled
Friday Thomson Burke County Scheduled
Friday Baconton Calhoun County Scheduled
Friday   Cambridge Scheduled
Friday Westlake Campbell Scheduled
Friday Woodward Academy Carrollton Scheduled
Friday Pickens Cartersville Scheduled
Friday Salem Cedar Shoals Scheduled
Friday Northview Centennial Scheduled
Friday Berkmar Central Gwinnett Scheduled
Friday Kendrick Central Macon Scheduled
Friday Marist Chamblee Scheduled
Friday Darlington Chattooga Scheduled
Friday Telfair County Clinch County Scheduled
Friday Calhoun Coahulla Creek Scheduled
Friday Bradwell Institute Coffee Scheduled
Friday Norcross Collins Hill Scheduled
Friday Camden County Colquitt County Scheduled
Friday Lakeview Academy Commerce Scheduled
Friday Armuchee Coosa Scheduled
Friday Parkview Dacula Scheduled
Friday Johnson Gainesville Dawson County Scheduled
Friday   Decatur Scheduled
Friday Greenville Dooly County Scheduled
Friday Mt. Vernon Eagle's Landing Christian Scheduled
Friday Banks County East Hall Scheduled
Friday Harlem East Laurens Scheduled
Friday Oconee County Elbert County Scheduled
Friday Greenbrier Evans Scheduled
Friday Sandy Creek Fayette County Scheduled
Friday Gainesville Flowery Branch Scheduled
Friday   Forsyth Central Scheduled
Friday Fannin County Franklin County Scheduled
Friday   Georgia Military Scheduled
Friday   Glascock County Scheduled
Friday Laney Glenn Hills Scheduled
Friday Adairsville Gordon Central Scheduled
Friday Dade County Gordon Lee Scheduled
Friday   Griffin Scheduled
Friday Jeff Davis Groves Scheduled
Friday Chattahoochee Habersham Central Scheduled
Friday Marietta Harrison Scheduled
Friday Jefferson Hart County Scheduled
Friday Bremen Heard County Scheduled
Friday Butler Hephzibah Scheduled
Friday Gilmer Heritage Catoosa Scheduled
Friday McEachern Hillgrove Scheduled
Friday South Paulding Hiram Scheduled
Friday Northside Warner Robins Houston County Scheduled
Friday Baldwin Howard Scheduled
Friday Newnan Hughes Scheduled
Friday Morgan County Jackson County Scheduled
Friday West Forsyth Johns Creek Scheduled
Friday Warner Robins Jones County Scheduled
Friday   Kell Scheduled
Friday North Cobb Kennesaw Mountain Scheduled
Friday Hapeville KIPP Atlanta Collegiate Scheduled
Friday Cross Creek Lakeside Evans Scheduled
Friday South Forsyth Lambert Scheduled
Friday Charlton County Lanier County Scheduled
Friday Valdosta Lee County Scheduled
Friday Richmond Hill Liberty County Scheduled
Friday   Lincoln County Scheduled
Friday Paulding County Lithia Springs Scheduled
Friday Clarke Central Loganville Scheduled
Friday Tift County Lowndes Scheduled
Friday Lamar County Macon County Scheduled
Friday Central Talbotton Marion County Scheduled
Friday West Laurens Mary Persons Scheduled
Friday Bacon County McIntosh County Academy Scheduled
Friday Duluth Meadowcreek Scheduled
Friday Terrell County Miller County Scheduled
Friday Randolph Clay Mitchell County Scheduled
Friday Chestatee Monroe Area Scheduled
Friday Northeast Monticello Scheduled
Friday   Mt Paran Christian Scheduled
Friday   Mt Zion Carroll Scheduled
Friday Sonoraville Murray County Scheduled
Friday Mountain View North Gwinnett Scheduled
Friday White County North Hall Scheduled
Friday Ringgold North Murray Scheduled
Friday Madison County North Oconee Scheduled
Friday   North Springs Scheduled
Friday Southeast Whitfield Northwest Whitfield Scheduled
Friday   Osborne Scheduled
Friday Landmark Christian Our Lady of Mercy Scheduled
Friday B.E.S.T. Academy Pace Academy Scheduled
Friday Taylor County Pacelli Catholic Scheduled
Friday Mill Creek Peachtree Ridge Scheduled
Friday Douglas County Pebblebrook Scheduled
Friday Haralson County Pepperell Scheduled
Friday Woodstock Pope Scheduled
Friday Providence Christian Prince Avenue Christian Scheduled
Friday Greene County Rabun County Scheduled
Friday St Pius X Redan Scheduled
Friday Grovetown Richmond Academy Scheduled
Friday Lafayette Ridgeland Scheduled
Friday   Riverwood Scheduled
Friday Newton Rockdale County Scheduled
Friday Cedartown Rockmart Scheduled
Friday Lassiter Roswell Scheduled
Friday Jackson Rutland Scheduled
Friday Brookstone Schley County Scheduled
Friday Metter Screven County Scheduled
Friday Fitzgerald Seminole County Scheduled
Friday Harris County Shaw Scheduled
Friday South Gwinnett Shiloh Scheduled
Friday Riverside Military Social Circle Scheduled
Friday East Coweta South Cobb Scheduled
Friday Glynn Academy South Effingham Scheduled
Friday Jordan Spencer Scheduled
Friday   Sprayberry Scheduled
Friday Effingham County Statesboro Scheduled
Friday Buford Stephens County Scheduled
Friday North Cobb Christian Stewart County Scheduled
Friday   Strong Rock Christian Scheduled
Friday Jefferson County Swainsboro Scheduled
Friday Manchester Temple Scheduled
Friday Early County Thomasville Scheduled
Friday   Trion Scheduled
Friday Whitewater Troup Scheduled
Friday Lakeside Dekalb Tucker Scheduled
Friday Irwin County Turner County Scheduled
Friday Washington-Wilkes Union County Scheduled
Friday Veterans Upson-Lee Scheduled
Friday Bryan County Vidalia Scheduled
Friday East Paulding Villa Rica Scheduled
Friday   Walker Scheduled
Friday Etowah Walton Scheduled
Friday   Warren County Scheduled
Friday Greater Atlanta Christian Wesleyan Scheduled
Friday Lumpkin County West Hall Scheduled
Friday   Westminster Scheduled
Friday Washington County Westside, Augusta Scheduled
Friday Milton Wheeler Scheduled
Friday Heritage Conyers Winder-Barrow Scheduled
Saturday Columbia Arabia Mountain Scheduled
Saturday Central Carroll Callaway Scheduled
Saturday Grady Stone Mountain Scheduled